Gdańsk miasto kultury i rozrywki

Dopiero ucichły koncerty inaugurujące Jarmark Dominikański, nieco wcześniej podziwialiśmy artystów podczas Festiwalu FETA, również w lipcu do Gdańska zagościła światowa sława muzyki Avicii. Czy to już koniec atrakcji czekających na wczasowiczów w tym sezonie? Zdecydowanie nie!

Polskie morze jak każdego lata przeżywa prawdziwe oblężenie turystów. Nic w tym dziwnego, jest to wspaniałe miasto z dostępem do pięknych plaż, pełne zabytków, ale także rozrywek w zupełnie nowoczesnym stylu – przekonuje nasz rozmówca z Hotelu Amber. Liczne wydarzenia kulturalne, którymi cieszyliśmy się w lipcu nie wyczerpują możliwości nadmorskiego kurortu.

Solidarity of Arts

Przez cały miesiąc będą odbywały się koncerty w ramach prestiżowego już festiwalu Solidarity of Arts. Już 13 sierpnia będziemy mogli usłyszeć na żywo niesamowitą „Hip-Hop History Orchestrated by JIMEK”. Tego dnia wystąpią także: Kaliber 44, Łona, amerykańska grupa Naturally 7 i wielu innych.

Festiwal zaplanowany jest na dni 13-14.08 oraz 19, 21. i 27.08.

W kierunku klasyki

Przez cały tydzień 21-27.08 w Katedrze i Parku Oliwskim oraz w Domu Uphagena odbywać się będą koncerty w ramach już XI Międzynarodowego Festiwalu Mozartowskiego Mozartina. Wydarzeniom muzycznym będą towarzyszyć spektakle operowe i marionetkowe, a także pokazy świetlne na wodzie.

Zanim Mozartina dobiegnie końca, w Teatrze Leśnym zaczną się Gdańskie Noce Jazsowe (26-28.08).

Nie tylko muzyka

Choć wydarzeń muzycznych w II połowie wakacji będzie w Gdańsku chyba najwięcej, nie można zapomnieć o innych atrakcjach. W pierwszą sobotę sierpnia na Stadionie Energea odbędzie się niesamowite widowisko ze sztucznymi ogniami w roli głównej, czyli Międzynarodowe Pokazy Pirotechniczne. Głównie z myślą o młodzieży organizowany jest Międzynarodowy Festiwal Parkour w drugi weekend sierpnia.

Tymczasem w Zielonej Bramie

Zapewne inną grupę zainteresowanych przyciągnie wystawa „Lux in Oriente – Lux ex Oriente. Polska i Stolica Apostolska – 1050 lat historii”, na której (po raz pierwszy w Polsce!) można oglądać zbiory watykańskie, a wśród nich eksponaty nawet średniowieczne. Wystawa dostępna jest dla zwiedzających aż do 20 października.

Nie sposób w jednym tekście opisać wszystkich atrakcji i rozrywek, czekających na wczasowiczów w Gdańsku podczas tegorocznych wakacji – mówi specjalista z Hotelu Amber. Jedno jest jednak pewne: jeżeli chcesz spędzić urlop w mieście o niesamowitym klimacie, oferującym moc wrażeń i niezapomnianych przeżyć, przyjedź tu i wybieraj to, co dla ciebie najlepsze. Bez względu na upodobania i zainteresowania, na pewno nie będziesz się nudzić!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ