Międzyzdroje to jedna z najpopularniejszych miejscowości nad Bałtykiem, rozsławiona przez odbywający się tam co roku Festiwal Gwiazd. To jednak niejedyna atrakcja tej liczącej nieco ponad 5000 mieszkańców miejscowości.

Noclegi w Międzyzdrojach

Pozycja jednego z najpopularniejszych kurortów nadbałtyckich zobowiązuje. Rokrocznie to Międzyzdrojów zjeżdżają dziesiątki tysięcy turystów z kraju i zagranicy. Nie tylko, aby podziwiać wielkie postacie świata filmu podczas Festiwalu Gwiazd, lecz również szereg innych atrakcji, które oferuje miasteczko i jego okolice.

Popularność i urok Międzyzdrojów na przestrzeni lat zaowocowały tym, że miasteczko ma bardzo dobrze rozwiniętą bazę noclegową. Chętni do spędzenia wypoczynku nie muszą wcale czekać na sezon wakacyjny. W Międzyzdrojach wypoczywać można bowiem przez cały rok. Czy chcemy zamieszkać w luksusowym hotelu, czy w hotelu nieco tańszym, czy w apartamentach, czy w kwaterze prywatnej, zależy tylko od zasobności naszego portfela.

Świetny wybór miejsc noclegowych, aktualizowany na bieżąco, do tego również po niemiecku i angielsku, posiada witryna BalticHome.pl (http://www.baltichome.pl/). Wystarczy tylko pomyśleć o urlopie w Międzyzdrojach z odpowiednim wyprzedzeniem.

Atrakcje Międzyzdrojów

Międzyzdroje położone są zaledwie kilkanaście kilometrów od Świnoujścia, między Wolińskim Parkiem Narodowym a plażą z brzegami klifowymi. Największą atrakcją miasteczka jest klimat. Świetne powietrze, a w nim jod, magnez, wapń i inne minerały, sprawią, że poprawi się stan naszego zdrowia i zwiększy odporność na choroby.

Najpopularniejszym od lat miejscem letniej stolicy Pomorza Zachodniego jest Promenada Gwiazd, czyli chodnik, w którym odciśnięte są dłonie polskich gwiazd filmowych i muzycznych. Dużą popularnością cieszy się też amfiteatr w Międzyzdrojach, miejsce wielu imprez w ciągu lata. Naprzeciwko amfiteatru znajduje się Gabinet Figur Woskowych, w którym można podziwiać ponad 100 naturalnej wielkości rzeźb (np. Harry’ego Pottera).

2a

Nie będą się nudzić w Międzyzdrojach miłośnicy spędzania czasu bliżej natury. Do zobaczenia mają, chociażby zagrodę pokazową żubrów, która położona jest na 20 hektarach, niecałe 2 km od centrum Międzyzdrojów. Takie osoby zaciekawią zapewne również przystań rybacka, będąca wspaniałym punktem widokowym Kacza Góra, na którą prowadzą drewniane schody oraz przede wszystkim oceanarium. W nim w wielkich akwariach można podziwiać ryby i ssaki z wielu mórz i oceanów. Oceanarium oferuje kilka wystaw tematycznych.

Atrakcją dla turystów jest też międzyzdrojskie planetarium, które zaliczane jest do najnowocześniejszych w Polsce. Za niewielkie pieniądze można w nim poznać odległe galaktyki. Wśród organizowanych w planetarium pokazów jest na przykład ”Poznanie granic Układu Słonecznego”.

Jest też w Międzyzdrojach całkiem sporo dla miłośników historii. Chociażby piękny neogotycki kościół z XV wieku, podziemne miasto, latarnia morska, czy Muzeum Bunkier V3. Nic tylko rezerwować miejsce na BalticHome.pl (http://www.baltichome.pl/) i przyjeżdżać!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ