Wakacje i wczasy w Dąbkach

0
1472

Poszukując ciekawej okolicy jako miejsca docelowego dla letniego wypoczynku, można trafić na Dąbki – jest to miejscowość nadmorska, uzdrowiskowa i bardzo lubiana przez turystów, głównie latem. Ma sporo do zaoferowania, a choć nie charakteryzuje się dużą powierzchnią, nadrabia klimatem i różnorodnością atrakcji.

Położenie Dąbek

Miejscowość Dąbki znajduje się w województwie zachodniopomorskim, ma bezpośredni dostęp do Morza Bałtyckiego. W pobliżu znajduje się inna atrakcyjna dla turystów lokacja – Darłowo. Teren jest typowo nadmorski, pewnym urozmaiceniem może być jednak występowanie nieopodal znanego jeziora Bukowo. Dąbki leżą w miejscu z łatwym dojazdem, co wpływa na popularność okolicy pod kątem turystycznym i uzdrowiskowym.

Walory

Jak przystało na miejscowość uzdrowiskową, w Dąbkach można pooddychać świeżym powietrzem i odpocząć w pobliżu morza, co również jest korzystne dla zdrowia. Poza ścisłym sezonem odwiedzający Dąbki mogą relaksować się w ciszy i spokoju na świeżym powietrzu, chociaż miejscowość nigdy nie jest wyludniona. Dzieje się tak dzięki istnieniu uzdrowiska, które zyskało popularność mniej więcej od 2007 roku. Znajdują się tu również obiekty tworzące sanatorium. Wysokiej jakości obsługa w połączeniu z walorami okolicy sprawiają, że kuracjusze bardzo sobie chwalą wczasy w Dąbkach nie tylko pod kątem zdrowotnym.

Lokalne atrakcje

W miejscowości tak małej, jak Dąbki ilość atrakcji jest naturalnie ograniczona, ale spędzając tutaj wakacje czy wczasy nie można się nudzić. Przeważnie osoba decydująca się na taki wypoczynek od razu bierze pod uwagę walory uzdrowiskowe tej nadmorskiej wsi oraz okolic. Nawet nie korzystając bezpośrednio z sanatorium i obiektów składających się na uzdrowisko można spędzić sporo czasu chociażby na kąpielisku. Jest to jedno z najlepszych pod względem jakości kąpielisk w regionie, dlatego też będąc w Dąbkach latem warto spróbować.

Dostępne w miejscowości atrakcje w większości mają „naturalny” charakter. Dla turystów ciekawa jest na przykład przystań żeglarska zlokalizowana przy pobliskim jeziorze Bukowo, już częściowo zmodernizowana. Jezioro leży niecałe 7 km od Dąbek, spacer taki można więc przebyć nawet piechotą. Sprzyja temu istnienie wyznaczonych ścieżek dla spacerowiczów, które zapewniają dostęp do malowniczych widoków. W samych Dąbkach też istnieje przystań, tym razem o charakterze rybackim. Jest to w pełni funkcjonalny obiekt, objęty nadzorem, posiadający wyznaczony fragment plaży i akwatorium. Miejsce nie jest stricte przeznaczone dla turystów, ale można – i warto – ją obejrzeć.

Miłośnicy typowego zwiedzania niestety nie będą mieli zajęcia na długo, gdyż w Dąbkach nie ma zbyt wielu zabytków. Na pewno warto obejrzeć i odwiedzić kościół Maryi z Karmel, a podczas wędrówek po ulicach miejscowości zatrzymać się przy starych budynkach datowanych na XIX wiek. Są to budynki drewniane, tj. chałupy, zachowane w dobrym stanie.

Baza noclegowa

Chętni do zatrzymania się w Dąbkach nie będą mieli z tym żadnych problemów. Okolica obfituje w niedrogie obiekty noclegowe w Dąbkach, więc każdy łatwo znajdzie coś dla siebie. W lecie warto postarać się o to, by zgłosić chęć wynajęcia pokoi z pewnym wyprzedzeniem. Wśród dostępnych obiektów przeważają ośrodki wypoczynkowe oraz domki, nierzadko znajdujące się na terenie uzdrowiska lub w bezpośredniej okolicy.

Podsumowanie

Jak się okazuje, odwiedziny we wsi Dąbki mogą okazać się świetnym przeżyciem. Miejscowość oferuje liczne atrakcje związane z przyrodą i dbaniem o zdrowie. Można nieźle się dotlenić i zapomnieć o problemach dnia codziennego. Żeby dobrze wypocząć, warto wcześnie znaleźć optymalną ofertę noclegową, na przykład korzystając ze strony Przymorzu.pl.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ