Wakacje na Korfu - którą miejscowość warto wybrać?

Wiele osób nie odkryło jeszcze zalet wycieczek na Korfu. I choć ta piękna, grecka wyspa leżąca na Morzu Jońskim znajduje się tuż obok wielu innych, znacznie popularniejszych kurortów, to wciąż w pewnym stopniu pozostaje nieodkryta. Jakie miasta warto na tej wyspie odwiedzić? Czy trzeba skupiać się wyłącznie na największym mieście regionu?

Miejscowości, które warto odwiedzić na terenie Korfu

1. KASSIOPI – to piękna miejscowość, leżąca w północnej części wyspy. ciekawostką jest fakt, że jest to największe w tym rejonie miasto. Podobnie jak i na całym obszarze Korfu, również i tutaj nie ma zbyt wielu turystów. Dlatego też miasteczko to zachowało swój tajemniczy, grecki klimat. Na koniec warto dodać, że oprócz portu, znajduje się tu mnóstwo kafejek, klubów i dyskotek.

2. PALEOKASTRITSA – jest to najpiękniejsza wioska na terenie całego Korfu. Co ciekawe, leży ona tuż przy otwartym morzu. Dlatego też woda w okolicy może być nieco chłodniejsza niż w innych rejonach wyspy. Warto również dodać, że charakteryzuje się ona przepięknymi widokami i specyficznymi grotami, które często są celem wielu wycieczek fakultatywnych.

3. DASSIA i GOUVIA – są to dwie miejscowości, które leżą bardzo blisko siebie i jednocześnie charakteryzują się podobnym typem zabudowy. Jeśli wybieramy się na wakacje z dziećmi, koniecznie wybierzmy pierwszą z nich. Jest tu o wiele spokojniej, można poleniuchować i przede wszystkim znajduje się tu mnóstwo atrakcji, w sam raz dla dzieci. Z kolei jeśli chcemy się naprawdę wyszaleć i poczuć jak wygląda nocne życie na Korfu, koniecznie wybierzmy drugą miejscowość.

4 LIAPADES – to z kolei doskonałe miejsce dla wszystkich, którzy przez jakiś czas chcą żyć typowo po grecku. Dlaczego? Ponieważ znaczną większość tutejszej ludności stanowią mieszkańcy tej wyspy. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat tego i wielu innych miast na terenie Korfu, wejdź na przewodnik po Korfu Salatkapogreckuwpodrozy.

Wyspa Korfu to nie tylko malownicze, największe jej miasto. To również wiele innych lokalizacji, które koniecznie warto odwiedzić. Więcej informacji na temat cen takich wojaży, można znaleźć na cennik.

Serdecznie zapraszamy!

[Głosów:7    Średnia:3.1/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ