Stajnia Wilga w Cyganówce

Chciałbyś zacząć naukę jazdy konnej? Nie wiesz jednak, gdzie skierować swoje pierwsze kroki w kierunku rozpoczęcia tej aktywności? Przeczytaj najważniejsze informacje o wpływie jazdy konnej na ludzki organizm oraz o miejscu, w którym możesz spełnić swoje marzenia – Stajni Wilga.

Pozytywny wpływ jazdy konnej na człowieka

Jazda konna to nie tylko przyjemność wynikająca z obcowania z koniem, który łatwo nawiązuje współpracę z ludźmi. Wpływa ona przede wszystkim na komfort psychiczny człowieka, ponieważ angażuje wszystkie zmysły i uwrażliwia na otoczenie, dzięki czemu nawet po krótkim treningu czujesz się zrelaksowany i odprężony. Po regularnych jazdach możesz stać się również bardziej świadomy swojego ciała i umysłu. Są to bardzo ważne korzyści, szczególnie dla osób, które są sparaliżowane lub mają problemy emocjonalne.

Jazda konna jest oczywiście polecana również wszystkim dzieciom i dorosłym, którzy szukają swojego hobby lub chcą nauczyć się nowej umiejętności. Jest to wymagająca aktywność fizyczna, która uczy dyscypliny i cierpliwości. Początki bywają trudne – częste upadki lub nieumiejętność prowadzenia konia zdarzają się każdemu. Jeżeli jednak spodoba ci się jeździectwo i będziesz chciał kontynuować treningi, jest to świetny sposób na relaks i samodoskonalenie.

Jeździeckie atrakcje w Stajni Wilga

Atrakcyjne zajęcia w zakresie jazdy konnej prowadzi Stajnia Wilga w Cyganówce. Można tam jeździć cały rok, niezależnie od pogody, dzięki dużej hali. W stajni znajduje się ponad 20 koni i kucy, które dobrze nadają się dla dzieci poniżej 7 lat. Zajęcia prowadzone są również w terenie, ale te zarezerwowane są dla bardziej zaawansowanych uczestników kursu. Po nauce na lonży oraz wolnych spacerach możesz przejść na kolejny poziom i spróbować swoich sił w jeździe po pagórkowatych lasach z piaszczystymi drogami, przez rzekę Wilgę oraz nad oczko wodne. Jest to świetne uzupełnienie pobytu w hotelu Dwór Chotynia, który zaprasza swoich gości do skorzystania z usług Stajni Wilga.

Oprócz jazd indywidualnych w Stajni Wilga organizowane są również kolonie konno-taneczne i obozy jeździeckie. Są one przeznaczone dla aktywnych fizycznie dzieci, które lubią zabawę, konkursy z nagrodami i uczestnictwa w różnych sprawnościowych konkurencjach. Zajęcia z końmi są prowadzone przez instruktorów z uprawnieniami i prowadzone są w hali z oknami oraz w terenie. Jeżeli chciałbyś wysłać swoje dziecko na „wakacje z końmi” lub samemu spróbować swoich sił w jeździectwie, zapoznaj się ze szczegółami oferty kolonii i obozów w Stajni Wilga.

Materiał promocyjny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ