Bagaż ma znaczenie

Dla wielu osób podróż samolotem to nie lada frajda, dla innych konieczność spakowania się do zwykle niewielkiej walizki do samolotu (bagaż podręczny, znany też pod nazwą np. walizki kabinowe). Bez względu jednak na to, jeżeli zaopatrzymy się w wysokiej jakości walizki do samolotu, to każda wyprawa będzie udana.

Idealne walizki kabinowe

Bez względu na to, czy dana podróż samolotem trwa kilka, czy kilkanaście godzin, zwykle mamy swoje ulubione gadżety, które chcemy mieć zawsze blisko siebie. Te niezbędne akcesoria potrafią umilić nam nawet najdłuższy lot. By pewne elementy bagażu mieć zawsze pod ręką, najlepiej sprawdzą się walizki kabinowe, które bez problemu można wnieść ze sobą na pokład danego samolotu. Bagaż podręczny to taki rodzaj bagażu, który nie wymaga rejestracji na lotnisku, a co więcej nie trzeba za niego dodatkowo płacić.

Dopasowany bagaż podręczny

Bagaż, jaki chcemy ze sobą wnieść do samolotu, ma ściśle określone (w regulaminie linii lotniczych) wymiary i inne obostrzenia, jakie musi spełnić, by mógł zostać uznany za walizkę kabinową. Co ciekawe, warunki te zmieniają się w zależności od linii lotniczych, ponieważ każda linia lotnicza samodzielnie ustala, jakie są maksymalne wymiary oraz waga bagażu, uznawanego za bagaż podręczny. Zwykle wymagania, jak i wymiary są bardzo zbliżone pomiędzy poszczególnymi liniami, to niestety nie ma rozmiarów uniwersalnych dla wszystkich samolotów. To z kolei sprawia, że przed każdą kolejną podróżą musimy się upewnić, czy nasza walizka kabinowa spełnia wymagania danej linii i sprawi nam problemów w trakcie odprawy. W sklepie https://evertourist.com/walizki-kabinowe  można znaleźć szeroką ofertą walizek podręcznych w różnych rozmiarach i kolorach, dopasowanych do wymogów linii lotniczych.

Gdzie znaleźć informacje dotyczące wymogów wielkości walizki?

Wszystkie informacje dotyczące tego, jak duża może być nasza walizka podręczna w danej linii, znajdziemy na stronie internetowej. Linie lotnicze bardzo szczegółowo opisują jakie wymiary może mieć walizka wnoszona na ich pokład, Zwykle informacje zamieszczone są w postaci niezwykle wymownych obrazków, gdzie dokładnie rozrysowane są wszystkie dopuszczalne wymiary walizki (długość, szerokość, głębokość) oraz ograniczenia co do wagi walizki (np. możliwość zabrania 15 kilogramów bagażu). Warto się z nimi wcześniej zapoznać, by nie mieć problemów na lotnisku.

[Głosów:1    Średnia:3/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ