Studencie marzysz o niezapomnianej przygodzie wakacyjnej – sprawdź gdzie się wybrać

0
1387

Zawsze jest dobry czas na poznawanie świata, zachwycanie się jego niezmiennością i niezwykłością. Niestety, im jesteśmy starsi, tym trochę się to komplikuje, bo z jednej strony, gdy idziemy do pracy, czasu na podróże jest mało. Mamy urlop, który czasem nam nie wystarcza. Z drugiej strony, jak już jesteśmy na emeryturze, to też nie jest różowo, bo albo brakuje siły, albo zdrowia, a najczęściej pieniędzy. Kiedy więc jest najlepszy czas, by podróżować? Oczywiście podczas studiów!

Studia to taki okres, gdy już przestajemy być dziećmi, bo podejmujemy decyzje i nierzadko zarabiamy. Ciężko też powiedzieć, czy należymy jeszcze do młodzieży, więc można powiedzieć, że to tak zwany czas wczesnej dorosłości. Jeśli studiujemy dziennie i dorabiamy sobie na przykład po zajęciach lub w weekendy, to możemy odkładać pieniądze na niezapomnianą przygodę wakacyjną. Gdzie najlepiej się wybrać?

Polska pełna możliwości

Możliwości jest mnóstwo, bo przecież nie musimy wcale wyjeżdżać za granicę, by przeżyć cudowny czas. Polska oferuje wiele wspaniałych miejsc, w których jest wszystko, by przywieźć rewelacyjne wspomnienia. Bardzo popularne są wyjazdy nad morze, bo to właśnie tam czuć wolność, powiew lata oraz pewien specyficzny stan, który ciężko poczuć w innym miejscu. Może to przez bliskość Bałtyku, zapachu piasku czy iglastych lasów? Nie wiadomo do końca, bo dla każdego może to być coś innego.

ubezpieczenie turystyczne

To samo w górach, gdzie bliskość wysokich szczytów i dzikich ostępów natury sprzyja kontemplacji i przemyśleniom. Nie przeszkadza to jednak w dobrej zabawie w gronie przyjaciół. Nie tylko jednak góry i morze są godne uwagi, bo również mazurskie jeziora, dzikie tereny wschodniej Polski czy niepozorne, zapomniane, a przez to odludne wsie, w których można poczuć się naprawdę wolnym.

Poza granicami

Mimo cudownej urody naszych polskich zakątków pamiętajmy, że w innych krajach również znajdziemy rewelacyjne miejsca na przeżycie niezapomnianej przygody wakacyjnej. Przykład pierwszy z brzegu to kraje śródziemnomorskie: Włochy czy Hiszpania, gdzie od zabytków i pięknych regionów aż kręci się w głowie. Zresztą nie trzeba jechać strasznie daleko, by poczuć, że trafiliśmy we właściwe miejsce, bo nasi sąsiedzi – Czesi i Słowacy mają się czym pochwalić, podobnie jak Litwini.

Polska pełna możliwości

Czasem więc nie docenia się tego, co blisko, a tuż za rogiem czają się prawdziwe perełki. Na uwagę na pewno zasługuje Holandia, bo to bardzo liberalny kraj, w którym można się naprawdę wyszaleć. Miło zabłądzić można również na południe od Polski, szczególnie na Bałkany, które są trochę w Europie, a trochę w innej rzeczywistości, co czyni znajdujące się tam kraje tak interesującymi.

Niezależnie jednak, gdzie w końcu pojedziemy, nie możemy zapominać o wykupieniu ubezpieczenia, które będzie niezbędne w razie, gdyby coś się zdarzyło. Warto więc zdecydować się na ubezpieczenie turystyczne za granicą w kioskpolis.pl, bo na podanej stronie znajdziemy naprawdę ciekawą ofertę.

Świat stoi przed nami otworem, co szczególnie w okresie studiów stwarza niezwykłe możliwości, bo mamy dużo czasu na poznawanie ciekawych zakątków. Powinniśmy wykorzystać ten czas!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ