Warszawa z lotu ptaka. Punkty widokowe w stolicy

Warszawa – pod względem architektonicznym – jest najwyższym miastem w Polsce. To w stolicy znajduje się 8 spośród 10 najwyższych budynków w naszym kraju. Nic więc dziwnego, że czasem aż chce się spojrzeć na Warszawę z góry, by podziwiać zróżnicowaną panoramę miasta. Skąd najlepiej widać cienie i blaski stolicy? Gdzie wejść, by objąć wzrokiem jak największą część miasta? Polecamy najciekawsze punkty widokowe w stolicy!

Kiedy spojrzysz na Warszawę sponad dachów bloków, nawet dobrze znane ulice zaczynają wyglądać nieco inaczej. Oglądanie miasta z lotu ptaka pozwala na nabranie szerszej perspektywy i odkrycie go na nowo. Sprawdź, co warto zobaczyć w Warszawie, by ujrzeć panoramę stolicy!

Taras widokowy na 30. Piętrze Pałacu Kultury i Nauki

Punkt widokowy w Pałacu Kultury znajduje się na wysokości 114 metrów. Rozciąga się stąd widok na Centrum oraz biurowce na Woli. Wjazd windą na 30. piętro zajmuje 19 sekund i kosztuje 20 zł (15 zł bilet ulgowy, 17 zł po okazaniu Karty Warszawiaka). Punkt widokowy jest czynny codziennie w godzinach 10.00–20.00, a od maja do września w każdy piątek i sobotę panoramę Warszawy można obejrzeć również nocą.

Podobne widoki mają szansę zobaczyć również goście pobliskiego hotelu Novotel Warszawa Centrum. Z wysoko umiejscowionych pokojów widać piękną panoramę Śródmieścia.

 

Zobacz też inne hotele w Warszawie!

Dzwonnica Kościoła św. Anny

Kościół św. Anny znajduje się na Krakowskim Przedmieściu. Wejście na taras widokowy na dzwonnicy jest możliwe od maja do października w godzinach 10.00–21.00 (w weekendy 11.00–22.00), a poza sezonem 10.00–18.00 (w weekendy 11.00–18.00). Podziwianie warszawskiej panoramy wiąże się z kosztem jedynie 6 zł (5 zł za bilet ulgowy) oraz… z koniecznością pokonania 150 kamiennych schodków.

Z kościelnej wieży rozciąga się piękny widok na Stare Miasto. Podczas dobrej widoczności zobaczysz stąd nawet tak odległe krańce Warszawy jak Tarchomin czy Kawęczyn.

Wieża widokowa przy Muzeum Powstania Warszawskiego

Panoramę Warszawy można odkryć również podczas wizyty w Muzeum Powstania Warszawskiego. Nad gmachem góruje bowiem 32-metrowa wieża, na którą wwozi zwiedzających winda (wjazd jest wliczony w cenę biletu do muzeum, jednak odbywa się tylko w sprzyjających warunkach atmosferycznych). Widać stąd panoramę Śródmieścia i Woli. Dodatkową atrakcją są znajdujące się na tarasie plansze z zaznaczonymi przedwojennymi budynkami w pobliżu muzeum.

Ogrody na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego

Ogrody na dachu BUW-u znajdują się niżej niż wcześniej wymienione tarasy widokowe (16 metrów nad ziemią, czyli na wysokości mniej więcej 4. piętra), jednak doskonale widać stąd Bulwary Wiślane, Most Świętokrzyski, Stadion Narodowy czy Centrum Nauki Kopernik. Zachwyt budzą również same ogrody – zajmują powierzchnię około 2 tysięcy m2 i są zaplanowane tak, by harmonijnie łączyć różne gatunki roślin z elementami małej architektury, jak mostki i altany. Ogród jest otwarty od wiosny do późnej jesieni i przez cały ten czas można tu wejść za darmo.

Kopiec Powstania Warszawskiego

Kopiec Powstania Warszawskiego, zwany też Górką Czerniakowską, to wzniesienie usypane z gruzów zniszczonych warszawskich budynków. Prowadzą na niego schody (nazwane aleją Godziny „W”), wzdłuż których ustawiono setki małych drewnianych krzyży. Na szczycie Kopca znajduje się kilkumetrowy symbol Polski Walczącej.

Kopiec Powstania Warszawskiego liczy 31 metrów wysokości. Z jego najwyższego punktu rozpościera się piękny widok na południową i zachodnią część Warszawy – widać stąd m.in. Most Siekierkowski i kopułę Świątyni Opatrzności Bożej.

Platforma widokowa na Bulwarach Wiślanych

Niewysoka platforma widokowa znajduje się u stóp Zamku Królewskiego. Można oglądać stąd nie tylko wijącą się Wisłę, lecz także piękną panoramę Starego Miasta. Obecnie na szczyt platformy prowadzą tylko schody, jednak w planach jest zamontowanie podnośnika, który umożliwiłby podziwianie pięknych widoków także osobom niepełnosprawnym.

Jak widać, znajdziesz wiele punktów, z których Warszawa, atrakcje miasta i jego najwyższe punkty jawią się w pełnej krasie. Materiał powstał we współpracy z siecią AccorHotels.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ