Latarki Profesjonalne

0
1422

Latarki to bardzo przydatne przedmioty w wielu sytuacjach. Często wykorzystywane są w górach lub podczas spacerów nocą po otwartej przestrzeni. Zdają egzamin także podczas przeprowadzania oględzin we własnym domu w mniej dostępnych miejscach, takich jak strych, czy piwnica. Wybierając latarki profesjonalne, należy przyjrzeć się kilku istotnym parametrom, które ułatwią nam zakup optymalnego sprzętu.

Latarki czołowe

Bardzo popularne w ostatnim czasie są latarki czołowe. To właśnie one odciążają naszą rękę. Z drugiej strony trzeba mieć na względzie fakt, że ciężar przerzucony zostaje na głowę. Warto więc przeanalizować, z jakiego materiału wykonana jest taka latarka. Popularnym surowcem jest np. aluminium lotnicze, jednak jest to zarazem stop o olbrzymiej masie.

Warto też pamiętać, że ciężki materiał to często także gwarancja solidności i wytrzymałości. Należy zwrócić uwagę również na takie kwestie jak antypoślizgowość. Dzięki niej można być pewnym, że latarka nie będzie zsuwać się z głowy. Latarkę czołową można kupić już od 11 złotych, ale za bardziej wytrzymałą trzeba będzie zapłacić w okolicach 140 złotych.

Światło w latarce

Moc światła w latarce też jest bardzo istotna. Warto w tym aspekcie postawić na jakość i zwrócić baczną uwagę na barwę, moc, funkcjonalność, a także długotrwałość. Niezwykle popularnym i skutecznym rozwiązaniem dzisiaj jest żarówka LED. Zasadniczą rolę odgrywa możliwość regulacji kąta padania światła, dzięki soczewce skupiającej.

Tego typu żarówki są przede wszystkim długotrwale. Mogą działać nawet do 100 tysięcy godzin. Co więcej, w przypadku zużywania się, nie przestają świecić nagle, ale mają nieco mniej intensywną barwę. Dzięki temu nie ma możliwości, że zostaniemy nagle zaskoczeni przez brak światła. Kolejna ich zaletą ich energooszczędność. Proces zamiany prądu elektrycznego w światło jest bardzo szybki i bezproblemowy, dzięki czemu zaoszczędza się naprawdę wiele.

Wpływa to na długotrwałość akcesoriów, jak również na niższe koszty. Na dodatek diody LED są bardzo niewielkich rozmiarów, a dzięki temu można je dopasować do najrozmaitszych miejsc. Poza tym należy się przyjrzeć odporności latarki w różnych warunkach. Kolejny istotnym elementem jest także zasięg. Im dalej latarka jest w stanie świecić, tym bardziej funkcjonalna staje się przy podróżach, polowaniach, czy innych aktywnościach.

Paski, na których umocowana jest latarka, powinny być elastyczne, aby nie ściskały nadmiernie głowy użytkownika i żeby miał on zarazem swobodę podczas jej regulacji. Takich pasków najczęściej są dwa- wypada przed zakupem sprawdzić, z jakiego materiału są wykonane.

Zalety latarki klasycznej

Jednak latarka klasyczna również jest bardzo przydatnym urządzeniem. Również i takie przedmioty mają możliwość na wyposażenie w diodę LED. W porównaniu z czołówkami mają z reguły większy zasięg, dzięki czemu bardziej przydają się przy nocnych eskapadach, aby wypatrzyć niewidoczną drogę lub ewentualne niebezpieczeństwo.

Wysokiej jakości klasyczne latarki ręczne mogą mieć także ogumowany włącznik. Jest to bardzo skuteczne rozwiązane w kontekście zapobiegania przed dostaniem się do środka kurzu, czy wilgoci. Do tego wytrzymały surowiec zapewni również długotrwałość samej obudowy, np. w sytuacji, gdy latarka wypadnie nam z rąk.

Sprzęt powinien być odporny na uderzenia i spadanie z wysokości. Warto postawić na wysoką jakość latarki, zwłaszcza gdy wykonuje się np. zawód policjanta. Ceny latarek klasycznych wynoszą już od 50 złotych w promocji do 200 złotych przy bardziej wyszukanych modelach.

Źródło: podbierak.pl

[Głosów:2    Średnia:3/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ