Planujesz wziąć psa do domu

Pojawienie się w domu psa może okazać się najlepszą decyzją w życiu. Czworonożny przyjaciel człowiek może zapewnić domownikom mnóstwo radości, śmiechu bądź nawet chwil pełnych wzruszenia. Przygotowując się jednak do przygarnięcia bądź zakupu psa, należy dobrze zastanowić się, czego może potrzebować pupil. Sprawdź, na jakie produkty warto zwrócić uwagę podczas kompletowania wyprawki dla psa.

Miski na wodę i jedzenie

W domu, w którym mieszka pies, zdecydowanie nie może zabraknąć kompletu misek na wodę i karmę. Podczas zakupów pod uwagę w pierwszej kolejności powinno się wziąć rozmiar pojemniczków – zasadniczo lepiej postawić na nieco zbyt duży model niż na zbyt mały. Nie bez znaczenia pozostaje także to, żeby miska dla psa była dostosowana do kształtu jego pyszczka. Ponadto dobrze postawić na pojemnik, który będzie stabilny i nie będzie ślizgać się po podłodze. Z kolei dla właściciela ważne mogą też być takie cechy jak np. trwałość produktu i łatwość czyszczenia.

Legowisko

Zakup legowiska powinien być dobrze przemyślany, ponieważ będzie to dla psa jedno z najważniejszych miejsc w domu. Jeśli wybrany przez właścicieli model nie będzie wygodny bądź nie będzie odpowiadał potrzebom pupila, to zwierzak może nabawić się poważnych problemów zdrowotnych czy też być rozdrażniony z powodu niskiej jakości snu. Przede wszystkim pies powinien w całości zmieścić się na legowisku i móc przyjąć swoją ulubioną pozycję do snu. Warto też zwrócić uwagę na preferencje psa dotyczące stopnia zabudowania legowiska, rodzaju materiału czy też miękkości.

Smycz i obroża

W obu przypadkach zdecydowanie nie należy kierować się jedynie modnym designem. Podczas zakupu obroży należy upewnić się, że wybrany model nie uciska szyi psa. Ważny jest również sam materiał, który powinien być przyjemny w dotyku. Z kolei smycz powinna być po prostu praktyczna – ma dobrze leżeć w dłoni i mieć długość dostosowaną do preferencji właścicieli i psa. Ponadto smycz powinna być wytrzymała, choć oczywiście należy wziąć pod uwagę gabaryty i siłę pupila. Warto też pomyśleć o tym, czy być może dobrym rozwiązaniem nie będą popularne szelki.

Zabawki

Znudzony pies może niszczyć meble, sprzęty i inne elementy wyposażenia mieszkania. W celu uniknięcia takiej sytuacji warto sięgnąć po zabawki dla czworonogów. Ważne jest jednak to, żeby mieć pewność co do źródła pochodzenia produktów, dbając w ten sposób o bezpieczeństwo pupila. Właściciele powinni też sprawdzić, czy wybrana zabawka nie ma np. ostrych krawędzi. Nie zaszkodzi też pomyśleć o preferencjach psa.

Transporter

Wbrew pozorom transporter przyda się nie tylko osobom, które podróżują z psem. Taki sprzęt z internetowego sklepu Aquaelzoo.pl może ułatwić np. transport pupila do weterynarza czy też poruszanie się ze zwierzakiem środkami transportu. Umieszczenie psa w transporterze może zapewnić mu bezpieczeństwo także podczas jazdy samochodem. Należy jedynie pamiętać, żeby zwierzak miał wystarczającą ilość miejsca.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ