Egipt czy Turcja - jak wybrać

Polacy od lat preferują wakacyjne wyjazdy do Egiptu lub Turcji. To państwa oferujące bardzo podobne warunki pobytu. Pogoda jest zawsze słoneczna i zapewnia długie plażowanie, podobne są również standardy hoteli. Co zatem może decydować o wyborze?

Decydująca jest cena, która jest bardzo zbliżona. O ostatecznym wyborze decydują więc niuanse, typu standard hotelu lub termin wyjazdu.

Egipt

Kraj faraonów, piramid i wielbłądów oferuje turystom wiele atrakcji. Największe kurorty spełniają standardy międzynarodowe. Dla turystów męcząca może być nachalność kupców egipskich, którzy za wszelką cenę chcą sprzedać swój towar.

Turyści znajdą w Egipcie wiele miejsc do zwiedzania (piramidy, Kair, Aleksandria, Dolina Królów), a także możliwość nurkowania i żeglowania w przepięknych zatokach.

Niestety konflikty polityczne i zamachy terrorystyczne czynią wycieczki do Egiptu niebezpieczne. Tylko pobyt w Hurghada czy Sharm el-Sheikh gwarantuje bezpieczeństwo, ponieważ są to ośrodki specjalnie chronione ze względu na dużą ilość turystów. Oznacza to jednak, że ich opuszczanie wiąże się z ryzykiem.

Turcja

To kraj, który stara się o członkostwo w UE i dlatego dąży do zachowania europejskich standardów. Ośrodki wypoczynkowe są najwyższej jakości.

Turcja to raj dla osób chcących dokonać tanich zakupów. Na bazarach bez końca można targować się z lokalnymi kupcami.

Turyści, którzy nie chcą spędzać wakacji tylko na plażowaniu mogą zwiedzać wiele historycznych miejsc.

Oczywiście najważniejszy jest Stambuł (Konstantynopol) z przepiękną Hagią Sofią i Błękitnym Meczetem. Na turystów czekają także ruiny starożytnej Troi, Pergamonu (drugi po Aleksandrii ośrodek kultury hellenistycznej) lub specyficzne grzybki skalne w Kapadocji. Na koniec miłośnicy starożytności mogą zwiedzić Efez, najlepiej zachowane miasto z tego okresu.

Oba kraje mają ogromne walory turystyczne i są porównywalne w ofertach, jednak przed wyjazdem należy zapoznać się z referencjami MSZ odnośnie bezpieczeństwa w danym państwie i rejonie.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ