Uwolnij swoje emocje- skocz ze spadochronem!

Już od dawna nosisz się z pomysłem aby wykonać skok spadochronowy? Zawsze jednak były jakieś przeszkody? Nie wiedziałeś jakie potrzebne jest przygotowanie, aby wykonać skok tandemowy. A wreszcie nie wiedziałeś nawet gdzie szukać niezbędnych informacji o skokach? Już nie musisz dalej szukać. Wszystkich niezbędnych informacji dowiesz się z tego artykułu.

Zacznijmy od przeciwwskazań do skoków. Warto zapoznać się z nimi na początku, aby uniknąć rozczarowania. Skok spadochronowy nie wchodzi w grę kiedy:

  • cierpisz na choroby układu oddechowego

  • masz epilepsję inaczej zwaną padaczką

  • dotyka cię wrodzonąłamliwość kości

  • Twoja waga przekracza 100 kg

  • Twój wzrost wynosi mniej 120 centymetrów

  • Masz niestabilność kręgosłupa

  • chorujesz na różne choroby serca oraz układu krwionośnego

To podstawowe przeciwwskazania do wykonywania skoków, zarówno zwykłych spadochronowych jak i tych w tandemie z instruktorem.

Jeśli jednak żadna z powyższych rzeczy Cię nie dotyczy to jesteś na dobrej drodze do skoku.

Musisz być na 100% przekonany, że chcesz to zrobić. Nawet jeśli masz lęk wysokości warto spróbować. Istnieje bowiem teoria, że powyżej 200 metrów mózg nie rejestruje danych pozwalających obliczać wysokość i przekazywać informacji do ośrodka odpowiedzialnego za lęk. Całkiem więc prawdopodobne, że na dużej wysokości, twój lęk minie jak ręką odjął.

Nie przejmuj się, że Twoja kondycja pozostawia wiele do życzenia. To nie jest przeszkodą do wykonania skoku. Ubierz się wygodnie, załóż wiązane buty, a cały pozostały ekwipunek dostaniesz na miejscu. Będzie to kombinezon, kask i specjalne gogle. W upalne dni można zrezygnować z kombinezonu i skakać we własnym ubraniu. Warto jednak pamiętać o różnicy temperatur, gdyż na wysokości 4000 m. temperatura jest o wiele niższa niż na ziemi. Jest to około 20 stopni różnicy.

Skoki spadochronowe w tandemie wykonywane są z wyszkolonym instruktorem, który wykonał setki takich skoków. Musi posiadać on specjalne uprawnienia, więc nie ma możliwości, że jako pilot tandemu poleci z Tobą ktoś, kto nie zna się na rzeczy. Instruktorzy w tandemach wykonali setki taki skoków. Są bardzo dobrze przygotowani.

Zanim wzbijesz się w powietrze musisz wybrać jedną z opcji. Czy chcesz skakać z wysokości 3000 czy 4000 metrów. Różnica polega na długości czasu swobodnego spadania. Przy pułapie 4000metrów czas ten wynosi aż 60 sekund, natomiast gdy wzlatujemy na wysokość 3000 metrów, wówczas spadek swobodny będzie trwał około 30 sekund. Mowa tutaj o swobodnym spadaniu, czyli o czasie jaki mija od momentu wyskoczenia z kabiny samolotu do momentu otwarcia spadochronu. Jest to najciekawsza i najbardziej pożądana część skoku. Po niej następuje otwarcie czaszy spadochronu i wolniejsze już spadanie. Trwa ono kilka minut zanim wylądujemy w wyznaczonym miejscu. Samo lądowanie nie jest niczym strasznym. Przebiega bezkolizyjnie i jest całkowicie bezpieczne.

Ile kosztuje skok tandemowy?

Cena jest uzależniona od wybranej przez nas wysokości. Jeśli decydujemy się na 3000 m to cena oscyluje w granicach 500-600 zł, natomiast przy pułapie 4000 metrów koszt wzrasta do 700-800zł. Dodatkowo płatna jest usługa wideofilmowania. Cena za taką przyjemność to ok 250 zł.

Jeśli już po lekturze tego artykułu zdecydowałeś, że chcesz polecieć i skoczyć w tandemie zapraszamy na stronę skydive.pl. Znajdziesz na niej aktualne cenniki i formularze rezerwacyjne. Certyfikowany Ośrodek Szkolenia Lotniczego „Skydive” wykonuje skoki w kilku miejscach w Polsce. Są to: lotnisko Kruszyn pod Włocławkiem, Przasnysz, Gliwice i Pruszcz Gdański.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

BRAK KOMENTARZY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ